رمزینهٔ پاسخ سریع یا QR Code چیست؟!

VIEW_IMG_1281

رمزینهٔ پاسخ سریع یا QR Code یک رمزینه ماتریسی (یا بارکد دوبُعدی) است که می‌توان آن را با پوینده‌های QR، تلفن همراه دوربین‌دار و تلفن هوشمند بازخوانی کرد. این بارکُد دربردارندهٔ چیدمانی از نقطه‌های مربع‌شکل ِ سیاه‌رنگ (با نام ماژول) بر روی زمینهٔ سفید است. دادهٔ نهفته می‌تواند نوشته، نشانی وب، پیامک، شماره تلفن، اطلاعات کارت ویزیت یا دادهٔ دیگری باشد.

این رمز توسط یکی از شرکتهای زیرمجموعه صنایع خودروسازی تویوتا ژاپن به نام کابوشیکی-گایشا دنسو در سال ۱۹۹۴ میلادی اختراع و مورد استفاده قرار گرفت. نیاز به توعی رمز که درونمایه آن با شتاب زیاد رمزگشایی شود، انگیزه اصلی این شرکت برای سرمایه گذاری در تحقیق و اختراع و توسعه این نوع رمز بوده است. در حال حاضر استفاده از این نوع رمز در ژاپن بسیار فراگیر است و بیشترین کاربرد را میان رمزهای میله ای دوبُعدی دارد. پس از آنکه کشورهای انگلیسی زبان از سال ۱۹۹۷ شروع به استفاده از این نوع رمز کردند نام “QR” کوتاه شده “Quick Response” یه معنی (پاسخ سریع) را برای آن انتخاب نمودند و به همین نام در سازمانهای بین المللی آنرا به ثبت رساندند. (منبع: ویکی پدیا)

یکی از کاربردهای جالب کیوآر کد، استفاده از آن در کارت ویزیت است. دیگر مخاطب شما نیازی ندارد که اطلاعات شما را یک به یک وارد گوشی خود کند. بلکه با نصب یک اسکنر کیوآر به راحتی کد را اسکن کرده و اطلاعات را در آن واحد وارد گوشی خود می کند.

برای سفارش کارت ویزیت همراه با QR از طریق تلگرام ۰۹۱۲۴۷۶۳۶۲۸ در ارتباط باشید.

به کانال کرل دیزاین در تلگرام بپیوندید !

3 نظر

  • سلام وقت بخیر
   چون تعرفه طراحی نسبت به نوع کار متفاوته و باید سوالاتی قبل از سفارش پرسیده بشه لذا از درج قیمت در سایت خودداری کردم
   برای این امر می تونید از طریق تلگرام در ارتباط باشید ۰۹۱۲۴۷۶۳۶۲۸
   مراحم هستید 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *