فتوشاپ Photoshop CC 2017 منتشر شد + امکانات جدید

بالاخره پس از یک وقفه ی طولانی پس از نسخه ۲۰۱۵ با یک جهش، فتوشاپ Photoshop CC 2017 نسخه ی ۱۸ در نوامبر ۲۰۱۶ منتشر شد. در نسخه ی جدید پیشرفت ها و تغییرات چشم گیری صورت گرفته که در این پست به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

تغییرات کلی نرم افزار فتوشاپ نسخه ۱۸.۰ / ۲۰۱۷:
تغییر فضای شروع کار با فتوشاپ
تغییر پنجره New Document برای انتخاب سایز و مشخصات صفحه پروژه
گزینه جستجو
تغییر رنگ فونت با فرمت SVG
ارتقاء پنل Properties
ارتقاء پنل Libraries
به روز رسانی و عملکرد بهتر برخی از ابزارها:
Select and Mask Space
Face-Aware Liquify
Match Font

در نسخه ی جدید ادوبی سعی کرده پایه کار را بر اساس Creative Cloud برنامه ریزی کند و ارتباط آنلاین آن را با دیگر نرم افزارهای ادوبی در فضای ابری حفظ کند.

صفحه شروع به کار با نرم افزار فتوشاپ نسخه ۱۸

با باز کردن نرم افزار فتوشاپ اولین تغییر چشم گیری که مشاهده خواهید کرد فضای کاری نرم افزار می باشد که به کلی تغییر کرده . همچنین در صفحه شروع می توانید آخرین پروژه هایی که روی آن کار کرده اید را مشاهده نمائید. همچنین می توانید از طریق کتابخانه ای از فایل ها که ادوبی در Cloud قرار داده استفاده نمائید و پروژه ی خود را شروع کنید.

پنجره انتخاب سایز و ایجاد پروژه جدید در فتوشاپ

همانطور که مشاهده می کنید پنجره انتخاب سایز و ایجاد پروژه جدید در فتوشاپ به کلی تغییر کرده. همچنین این پنجره به شما اجازه می دهد تا از قالب های پیشفرض و آماده ای که ادوبی در آن تعبیه کرده استفاده نمائید.

در صورتی که ظاهر پنجره جدید را نمیپسندید می توانید با  زدن کلید Ctrl + K پنجره را به حالت قبل برگردانید. البته توصیه می کنم خودتون رو به ظاهر جدید عادت بدین و همیشه به روز باشین ; )

ادامه مطلب در آینده بروزرسانی خواهد شد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *